Burczyk przewodniczącym

środa, 21 Listopad, 2018 - 09:22

Walce • Wczoraj (19.11) odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy nowej kadencji. Podczas obrad rada ukonstytuowała się, czyli wybrano prezydium rady – przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących.

Do momentu wyboru nowego przewodniczącego obrady prowadził radny-senior Józef Reinhard. O pełnienie funkcji szefa Rady Gminy ubiegało się dwóch kandydatów: Tomasz Banaś (startował w wyborach z listy Mniejszości Niemieckiej) oraz Mateusz Burczyk (startował w wyborach z listy KWW Macieja Sonika).

Dwóch chętnych
W wyniku tajnego głosowania Tomasz Banaś otrzymał dwa głosy poparcia, aż 9 radnych wstrzymało się od głosu i dwóch było przeciwnych jego kandydaturze. Jego rywal Mateusz Burczyk otrzymał 11 głosów poparcia, jeden radny wstrzymał się od głosu, a jeden był przeciw i to on został wybrany przewodniczącym Rady Gminy Walce. Co ciekawe wśród kandydatów nie było przewodniczącego Rady Gminy Walce w poprzedniej kadencji Józefa Nossola (startował z listy Mniejszości Niemieckiej), kiedy zaproponowano jego kandydaturę radny Nossol zdecydowanie odmówił. - Nie będę brał udziału w plebiscycie o z góry ustalonym wyniku – powiedział.

Dwóch wiceprzewodniczących
Chwilę później radni zastanawiali się kto uzupełni puste miejsca przy stole prezydialnym. Zgłoszono dwóch kandydatów do pełnienia funkcji wiceprzewodniczących Rady Gminy Walce: Tomasza Banasia i Józefa Nossola, który tym razem nie odmówił kandydowania. W wyniku tajnego głosowania Tomasz Banaś otrzymał 11 głosów poparcia, dwóch radnych wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw, natomiast Józefa Nossola poparło ośmiu radnych, trzech było przeciwnych tej kandydaturze, a dwóch wstrzymało się od głosu. Obaj radni zostali wybrani na wiceprzewodniczących Rady Gminy Walce.

 

 

Autor: 
ESKA

Dodaj komentarz