Konkurs rozstrzygnięty!

środa, 9 Styczeń, 2019 - 09:40

Konkurs • Rozbójnik Hotzenplotz to jedna z ulubionych postaci wielu dzieci za Odrą. Niemieckie dzieciaki kochają historię Józia i Kacpra, którzy przechytrzyli zarówno rzeczonego rozbójnika, jak i jego znajomego, złego kartoflowego czarnoksiężnika, Atanazego Doskwierusa.

Tę wciąż mało znaną w Polsce historię autorstwa Otfrieda Preusslera z powiatem krapkowickim łączy słowo „Hotzenplotz”. Tak właśnie po niemiecku nazywa się rzeka Osobłoga, której ujście do Odry znajduje się w Krapkowicach. Przypomnijmy, że w ogłoszonym przez nas konkursie jego uczestnicy mieli narysować, namalować, bądź napisać tekst właśnie z Osobłogą w tle.

Z zadania wywiązaliście się świetnie. Do redakcji „Nowin Krapkowickich” wpłynęło 12 prac plastycznych, a Regina Przewłocka, polonistka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach, zainspirowana tą urokliwą historią, napisała jej ciąg dalszy (pierwszą część „historii nieznanej” rozbójnika Hotzenplotza publikujemy obok). Komisja złożona z członków redakcji „Nowin” postanowiła przyznać trzy równorzędne wyróżnienia pracom autorstwa: Nadii Lichockiej, Mateusza Szablickiego i Marcela Piaseckiego – wszyscy z Łowkowic. Gratulujemy!

Wyróżnionych uczestników naszego konkursu prosimy o kontakt z Redakcją celem odbioru nagród poświęconych historii rozbójnika Hotzenplotza!


Redakcja Nowin Krapkowickich 

 

 

Galeria: 

Dodaj komentarz