Zamknij

KS znów nokautuje!

12:50, 20.10.2015
Skomentuj
Liga okręgowa • Po ciekawym i pewnie wygranym meczu z Racławią, drużyna z Krapkowic umacnia się na pozycji lidera tabeli. Ograni, lecz nieskuteczni goście, nie sprostali poziomowi, który zaprezentował zespół ze Sportowej. Można powiedzieć, że nasi zwyciężyli rywali dojrzałością piłkarską i chłodną głową.

Początek przysporzył trochę nerwów fanom KS. Po błędzie obrońcy, napastnik z Racławic trafił w słupek bramki Bohma. Okazało się, że to jedyna pachnąca golem sytuacja, którą zafundowali Krapkowicom przyjezdni. Już kilka minut później dowodzony przez Smykałę zespół zaczął być groźny w polu karnym przeciwników. W efekcie wynik otworzył Nowak, precyzyjnie umieszczając futbolówkę w siatce. Dalsza część zawodów wyglądała jak wymiana ciosów – z tym że LKS, po żmudnie konstruowanych atakach, nie był w stanie kończyć akcji strzałami. Było widać za to klasę krapkowiczan, zarówno w rozegraniu, jak i przy indywidualnych starciach. Szczególnie efektowny był w tym Natan Przybyła, który nie tylko kilkakrotnie zawstydzał piłkarzy Racławii, ale i wykazał się mądrą grą w drugiej linii. Mimo wszystko posiadanie piłki w dalszej części pierwszej połowy raczej rozkładało się 50:50.