Lidl zamiast Berlina?

środa, 13 Czerwiec, 2018 - 06:00

Zdzieszowice • Od wielu lat w mieście koksowników co jakiś czas wraca informacja o tym, że niebawem powstanie kolejny market. Najwięcej mówiło się o Lidlu na Starym Osiedlu, a ostatnio krążą informacje o zlokalizowaniu sklepu tej niemieckiej sieci przy ul. Powstańców Śląskich, na miejscu znajdujących się tam pawilonów GS-u.

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Zdzieszowicach posiada sporej wielkości tereny przy ul. Powstańców Śląskich, wiodącej wprost do bramy głównej zakładów koksowniczych. Znajdują się na nich pawilony handlowo-usługowe pamiętające przełom lat 60. i 70. ubiegłego wieku. W jednym z nich, znanym jako „Berlin” od  początku funkcjonuje sklep spożywczy. W drugim, który starsi mieszkańcy pamiętają jako „Basieńkę”, działała restauracja o tej nazwie, a obecnie jest pizzeria. Wreszcie trzeci, mieścił sklep przemysłowy oraz RTV i AGD, a obecnie hurtownię elektryczną...


 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
ESKA

Komentarze

Ä kiedy w gogolinie Aldi albo lidl

Na starym osiedlu przydałby się ten lidl albo biedronka ,działka jest ,klientów nie brakuje a jedyny sklep to zatęchły prl-owski lewiatan.

Dodaj komentarz