Medalowe bieganie

czwartek, 31 Marzec, 2016 - 14:00
Sportowe kariery • Mało kto wie, że ta nieśmiała, uśmiechnięta blondynka jest mistrzynią Polski i brązową medalistką Mistrzostw Europy. Niesłysząca Martina Komander z Gogolina ciężko trenuje i zapowiada kolejne sportowe sukcesy. W jej zmaganiach z dzielnie wspiera ją najbliższa rodzina. 
 
W niedawno zakończonych (17-19 marca) 5. Halowych Mistrzostwach Europy Głuchych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w „Arenie Toruń” rywalizowało ponad stu głuchych sportowców z 14 państw.  Martina Komander wystartowała w dwóch konkurencjach. W sztafecie 4 x 400 metrów razem z koleżankami zajęła trzecie miejsce, natomiast w biegu na 60 metrów była siódma. 
 
Zaczęła od pływania 
Choć nasza bohaterka od zawsze lubiła sport, jej przygoda z lekką atletyką rozpoczęła się raczej przypadkowo i z konieczności. Przez okres nauki w podstawówce i gimnazjum Martina uwielbiała pływać i w pływaniu odnajdywała pasję oraz radość. Jednak kiedy skończyła gogolińskie gimnazjum i przeniosła się do Raciborza, aby kontynuować naukę w technikum informatycznym, okazało się, że w klubie Odra Racibórz skupiającym niesłyszących i niedosłyszących sportowców, nie ma sekcji pływackiej. Miłość do sportu i aktywności fizycznej okazała się jednak większa od tego braku. W klubie działała prężnie sekcja lekkoatletyczna i Martina właśnie tam postanowiła rozpocząć treningi. Na efekty jej pracy nie trzeba było zbyt długo czekać, już jako juniorka zaczęła odnosić pierwsze sukcesy zarówno na krótkich dystansach, jak i w biegach przełajowych na przykład na 3 km. Jej talent został szybko zauważony przez trenerów Kadry Narodowej Osób Niesłyszących, którzy zaprosili gogoliniankę do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej...
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz