To miasto papierem stało

środa, 12 luty, 2020 - 10:00

Część czternasta • Po dużym skoku technologicznym, jaki przyniosły Krapkowickim Zakładom Papierniczym inwestycje pierwszej pięciolatki, okres drugiego planu pięcioletniego (1961-1965) zapowiadał się równie ambitnie. Mimo mniejszych nakładów finansowych na nowe inwestycje zakładano ciągły wzrost wydajności poprzez modernizację istniejącej infrastruktury, a przede wszystkim racjonalizację produkcji...


Na zdjeciu: Zima stulecia 1962/1963pracownicy KZP usiłujący przywrócić funkcjonowanie placu drzewnego przy ulicy Opolskiej.

 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Szymon Kliszewski

Komentarze

To, że Krapkowice 'papierem stały' wiedzą wszyscy. Ja natomiast chętnie przeczytałbym o innych ciekawostkach historycznych naszego miasta. I tak w pierwszej kolejności interesuje mnie historia cmentarza żołnierzy radzieckich, założonego w 1945 roku i istniejącego przez krótki okres czasu w naszym mieście. Drugi temat to wypadek 'promu' na Odrze - łodzi przewożącej ludzi z Krapkowic do Otmętu. W wypadku tym zginęło kilkunastu mieszkańców. Oczywiście każdy z artykułów powinien być okraszony licznymi szczegółami, zdjęciami i wspomnieniami świadków. Już z niecierpliwością czekam na najbliższy numer Nowin. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz