O zabójstwie Przewdzinga

wtorek, 12 Czerwiec, 2018 - 13:26

Magazyn kryminalny 997 • W telewizyjnym programie kryminalnym „997” poruszono sprawę zabójstwa burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga. Materiał wyemitowano na antenie publicznej telewizji (TVP1) w ostatni czwartek (7.06). Tuż przed północą, widzowie mogli dowiedzieć się o wielu nieznanych dotąd szczegółach tego nie wyjaśnionego do dzisiaj morderstwa. 

Prowadzący program redaktor Dariusz Bohatkiewicz we wprowadzeniu do sprawy morderstwa w Krępnej powiedział między innymi, że: „Burmistrz miał ustabilizowane życie rodzinne i zawodowe. Miał żonę, córkę, wnuki i mnóstwo znajomych. Politycznie był związany z mniejszością niemiecką na Opolszczyźnie”.

Trzy motywy zbrodni
Potem można było obejrzeć migawki z udziałem burmistrza, również te dotyczące jego działalności na rzecz ekonomicznej autonomii Śląska. „Śląsk był czeski, niemiecki teraz jest polski. Nikt tego nie kwestionuje, jest cicho, nie wiem po co te antagonizmy?” – mówi między innymi w jednym z przytoczonych wywiadów burmistrz Przewdzing. Dalej pokazano migawki z rancza burmistrza, urzędu miasta, z uroczystości, w których uczestniczył, z jego pogrzebu, z cmentarza. „Śledczy postawili trzy hipotezy tego zabójstwa. Analizują tło polityczne, motyw rabunkowy i motyw relacji osobistych” - mówi Bohatkiewicz...
 

 

 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
NEO

Dodaj komentarz