Prywatnie na sesji?!

wtorek, 27 Marzec, 2018 - 12:53

Krapkowice • Działalność organów władzy nie tylko państwowej, ale także, a może przede wszystkim, tej lokalnej samorządowej, musi być jak najbardziej transparentna i jawna. Okazuje się jednak, że nie wszystkim się to podoba, kiedy na przykład obrady sesji Rady Miasta Krapkowice są transmitowane przez obywateli na ich Facebooku.

To, że jawność i upublicznianie działalności władzy nie podoba się samej władzy możemy jeszcze zrozumieć, ale kiedy taka działalność nie podoba się przedstawicielom mediów zaczynamy ocierać się o absurd.

Absurdalny e-mail
Marko Markowski, szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości przesłał nam kuriozalny w swej treści e-mail jaki otrzymał od Beata Szczerbaniewicz, dziennikarki „Tygodnika Krapkowickiego”. Oto jego treść: „Proszę o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące kwestii transmisji z sesji RM Krapkowice z 22 lutego i 15 marca na Pana facebooku oraz PiS Krapkowice. Czy uzyskał Pan zgodę na realizację i publikację nagrań od osób, które widnieją na filmie? Czy ma Pan świadomość, że upublicznia Pan nagrania prywatnych sytuacji widniejących tam osób naruszając ich prywatność? Czy zamierza Pan usunąć fragmenty tych nagrań, aby nie naruszać dóbr osobistych tych osób?”...

 
 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Komentarze

Panie redaktorze! Widze, ze kampania ruszyła już na dobre. Ciekawe co pana koledzy z MN powiedza, jak zobacza, ze idzie pan z pisem do wyborow.

Dodaj komentarz