Rowerem w barierkę

wtorek, 15 Maj, 2018 - 14:06

Zdzieszowice • - Wpływ gminy na to co dzieje się na drogach powiatowych jest praktycznie zerowy.  Ta droga jest powiatowa. Poza tym organem zatwierdzającym projekty organizacji ruchu jest nie kto inny jak starosta – powiedział wiceburmistrz Zdzieszowic Artur Gasz zapytany przez nas jak można było dopuścić do tak niebezpiecznej sytuacji jak ta opisywana przez nas tydzień temu na ulicy Góra św. Anny.

Przypomnijmy, że wzdłuż powiatowej ulicy Góra św. Anny wymalowana oznakowanie poziome, które w sposób jednoznaczny prowokowało wręcz groźne sytuacje z udziałem rowerzystów, pieszych i kierowców. O kuriozalnych pasach poinformował nas jeden z Czytelników (dane do naszej wiadomości), kiedy opublikowaliśmy jego uwagi na powiat krapkowicki spadła lawina krytyki (część krytycznych opinii publikujemy obok). Na szczęście na reakcję Starostwa Powiatowego w Krapkowicach nie musieliśmy zbyt długo czekać po naszej publikacji zdemontowano część barierek, z którymi zderzaliby się rowerzyści gdyby jeździli zgodnie z wymalowanym oznakowaniem. Na ziemi widać także wymalowane linie, które najprawdopodobniej wyznaczają nowe odcinki chodników...

 

 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
ROCH

Komentarze

W przeciwnym kierunku za przystankiem autobusowym droga rowerowa włącza się do chodnika dla pieszych!!!(?) Pogratulować projektantom.

Dodaj komentarz