Żywocice łączą się z Krapkowicami

środa, 27 Lipiec, 2016 - 06:00
Piłka nożna • Sekcja piłkarska LZS Żywocice połączyła się z KS Krapkowice. Jeszcze w minionym sezonie w klasie A występowały dwie drużyny LZS Żywocice i KS II Krapkowice, od nowego sezonu będzie już występować jedna pod nazwą KS II Żywocice-Krapkowice. Działacze obu klubów, w myśl zasady „duży może więcej”, postanowili zjednoczyć siły. 
 
- W tego typu sytuacjach często wśród kibiców pojawiają się niedomówienia i wątpliwości, dlatego chciałem wyjaśnić, że inicjatywa połączenia sekcji piłkarskiej LZS Żywocice z rezerwami KS Krapkowice wyszła ze strony działaczy z Żywocic – zastrzega Daniel Jasik, wiceprezes KS Krapkowice. 
 
Kłopoty kadrowe
Wiceprezes Jasik wyznaje, że głównym powodem połączenia były problemy kadrowe, jakie występowały w obu zespołach. - W Żywocicach mieli sporo kłopotów ze skompletowaniem drużyny, która mogłaby powalczyć w klasie A, podobnie i my w poprzednim sezonie często w niedzielę, kiedy gra klasa A, zastanawialiśmy się nad tym kto pojedzie na mecz – mówi.  
 
Będą grać w Żywocicach 
Obie strony ustaliły, że mecze KS II Żywocice-Krapkowice będą odbywać się na boisku w Żywocicach. Trenerem zespołu pozostaje Rafał Wolny, który w poprzednim sezonie prowadził żywocicką drużynę. Wszelkie sprawy organizacyjne i formalne dotyczące zespołu będą załatwiane przez działaczy LZS. - Wszyscy zawodnicy z drugiej drużyny i LZS Żywocice pozostają do dyspozycji pierwszego zespołu. Wiadomo, sezon jest długi, mogą zdarzyć się kontuzje, pauzowanie za kartki czy sytuacje losowe, dlatego ta dyspozycyjność jest dla nas bardzo ważna – dodaje Daniel Jasik...
 
 
Autor: 
Roman Chmielewski

Komentarze

Dodaj komentarz