Zamknij

Zostań prosumentem

16:16, 02.03.2015
Skomentuj
Ochrona powietrza • Promocja odnawialnych źródeł energii (OZE) na rynku Unii Europejskiej, w tym produkcji energii elektrycznej OZE ma na celu zapewnienie bardziej efektywnej ochrony powietrza. Odnawialne źródła energii to energia wytworzona między innymi w elektrowniach wodnych, farmach wiatrowych czy panelach fotowoltaicznych. Założenia są chwalebne, gdyż faktycznie służą ochronie środowiska, ale nowa technologia wymaga ogromnych nakładów inwestycyjnych.
 
Ambitne cele, które unijna polityka zakłada w perspektywie do 2030 roku wydaje się, że podkopią konkurencyjność gospodarki UE, ze względu na ogromne koszty inwestycji modernizacyjnych. Stracić tutaj mogą kraje takie jak Polska, których energetyka w większości oparta jest na węglu. „Pakiet 2030” zakłada podniesienie docelowej redukcji emisji CO2 do 40% oraz zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) do minimum 27% w całej Unii Europejskiej. 
 
Czy zdążymy?
Ze względu na spodziewane problemy z wdrożeniem nowych norm emisyjnych Polska uzyskała okresy przejściowe na dostosowanie do dyrektyw unijnych. Czy zdążymy z wdrożeniem stawianych nam wymagań odnoszących się również do istniejących i tak zwanych starych źródeł spalania?
 
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%