Ćwiczyć cuda

środa, 12 Sierpień, 2015 - 06:00
Odrowąż • Choć park do uprawiania kalisteniki stoi już w Odrowążu prawie rok, mało kto wie, że właśnie tu można potrenować na najbardziej profesjonalnym w powiecie krapkowickim sprzęcie. Street workout (trening uliczny) staje się coraz bardziej popularny w Polsce i na całym świecie.   
 
W słoneczne niedzielne popołudnie na urządzeniach ustawionych obok byłej szkoły podstawowej w Odrowążu swoich sił próbowała Daria Kołtuniec. - Tak naprawdę można tu ćwiczyć wszystko to co człowiek sobie wymyśli. Jeśli chodzi o street workout tym co nas ogranicza jest tylko nasza wyobraźnia – mówiła rodowita krapkowiczanka, obecnie mieszkanka Steblowa. 
 
Trochę za twardo
Pani Daria preferuje aktywny tryb życia. Przez rok trenowała street workout, akrobatykę sportową oraz inne ogólnorozwojowe ćwiczenia. - Czepiam się bardzo wielu rzeczy, lubię próbować swoich sił w różnych dziedzinach sportowych - mówi. Często do ćwiczeń używa   urządzeń zamontowanych właśnie w Odrowążu. – Bardzo podoba mi się ten park. Jest tutaj spokojnie i można skoncentrować się na ćwiczeniach. Szkoda tylko, że zamiast podłoża z kostki betonowej nie zastosowano jakiegoś żwirku. Podczas ćwiczeń czasami zdarzają się upadki, które na tak twarde podłoże są bardzo bolesne. Jak dla mnie również rurki są nieco za grube, bo trudno mi się na nich utrzymać zbyt długo, ale dla rosłych chłopaków są idealne – ocenia Daria Kołtuniec. 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz