Gogolin na trudnej drodze

wtorek, 13 luty, 2018 - 18:30

IV liga • Fatalna runda jesienna sezonu 2017/2018 stawia MKS Gogolin w gronie zespołów mocno zagrożonych spadkiem do ligi okręgowej. Trudno nie wiązać tej sytuacji z odejściem trenera gogolinian Adriana Pajączkowskiego, trudno też nie uznać tak słabej postawy naszego zespołu za niespodziankę.

Gogolin od lat stawia na mozolne budowanie pierwszej drużyny, która byłaby wizytówką i niejako symbolicznym ukoronowaniem mrówczej pracy z młodzieżą. Filozofia MKS jest prosta - budować swoją piłkarską potęgę na wychowankach.

Stawiają na szkolenie
Szkółki piłkarskie MKS Gogolin, w których od lat trenuje wielu młodych piłkarzy stawiane są za wzór w województwie opolskim. Szkolenie w klubie zaczyna się od najmłodszych lat i zamysł jest taki, aby poprzez trampkarzy, juniorów wychować seniorów, którzy będą reprezentować klub. O tym, że jest to bardzo trudna droga przekonuje właśnie miniona połówka sezonu. Pierwsza drużyna złożona w większości właśnie z wychowanków klubu przez wiele meczów nie potrafiła udowodnić swojej wartości. Patrząc jednak na nazwiska zawodników tworzących ten zespół, trudno oprzeć się wrażeniu, że MKS prezentuje się znacznie poniżej swoich możliwości...

 

 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
ROCH

Dodaj komentarz