Zamknij

Myślą o Londynie

13:44, 24.03.2015
Skomentuj
Wieliczka • 14-15 marca odbyły się Mistrzostwa Polski w konkurencjach układów, walk semi i light contakt, technik specjalnych i technik szybkościowych. W zawodach wystartowało 536 zawodników i zawodniczek wśród których nie zabrakło reprezentantów Klubu Karate-Do ENSO Krapkowice-Gogolin: Jakuba Bajorka, Mileny Wietrzyk, Mateusza Wietrzyka, Fabiana Pustułki, Adama Sojki, Adama Wichra, Jędrzeja Kosa, Szymona Weinerta, Joanny Lubaszki, Julii Reinert, Angeliki Goleni, Angeliki Kamińskiej, Joanny Kogut i Marty Spilarewicz.

Jako pierwsza medal złoty i Mistrzostwo Polski zdobyła 7-letnia Milena Wietrzyk i to był dobry początek, bo następny był Jakub Bajorek, który potwierdził swoją formę i wywalczył Mistrzostwo Polski również w układach (w grupie startowało 37 uczestników). Świetnie spisał się Adam Sojka, który ostatecznie stanął na trzecim miejscu podium. Szymon Weinert w swojej kategorii zdobył złoty medal, natomiast Joanna Lubaszka miejsce trzecie. W gronie medalistów znaleźli się także: Milena Wietrzyk (miejsce 3 w technikach specjalnych), Fabian Pustułka (srebro w technikach szybkościowych oraz brąz w walkach soft).