Zamknij

Oto mistrzowie świata

11:56, 28.07.2015
Skomentuj
Londyn • W Otwartych Mistrzostwach Świata Taekwondo UITF (10-12.07) powiat krapkowicki reprezentowali: Jakub Bajorek, Marta Spilarewicz, Angelika Kamińska i Szymon Weinert, na co dzień trenujących pod okiem Janusza Bajorka w Klubie Karate-Do ENSO Krapkowice-Gogolin. W stolicy Anglii Janusz Bajorek wystąpił jako trener Kadry Narodowej Polski.

Zawodnicy z 23 państw rywalizowali o tytuły najlepszych na świecie. Nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie zdobywając dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal.

W kategorii light contact seniorek mistrzynią świata została Marta Spilarewicz, a jej klubowa koleżanka Angelika Kamińska wywalczyła wicemistrzostwo świata w walkach oraz w układach formalnych. Szymon Weinert w kategorii kadetów zdobył mistrzostwo świata w walkach oraz srebrny medal w układach formalnych. Jakub Bajorek (najmłodszy członek kadry) wywalczył medal brązowy w układach formalnych i czwarte miejsce w kategorii walk.