Zamknij

Wielka siatkówka w Krapkowicach

14:46, 08.03.2016
Skomentuj
Mistrzostwa Polski • To nie pierwsza fantastyczna impreza siatkarska w Krapkowicach. Po Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej przyszedł czas na halową. Do stolicy powiatu zjechały najlepsze młodzieżowe męskie i żeńskie drużyny w kraju, by stoczyć bój o Mistrzostwo Polski.

Jako pierwsze zmagania rozpoczęły panie. W środę na parkiet hali przy ulicy Kilińskiego wyszły zawodniczki PGE Atomu Trefla Sopot i Legionovii Legionowo. Po zaciętym i emocjonującym pojedynku wygrały sopocianki 3-2 i jako pierwsze zameldowały się w finale krapkowickiego turnieju. W drugim półfinale zmierzyły się drużyny Budowlanych Łódź i Developers SkyRes V LO Rzeszów. Młodziutkie rzeszowianki musiały uznać wyższość rywalek z Łodzi i uległy im 3-0.

Finał kobiet
W czwartkowym finale spotkały się dwie najlepsze drużyny PGE Atomu Trefla Sopot i Budowlanych Łódź. Oba zespoły stworzyły widowisko na poziomie, jakiego dawno w Krapkowicach nie widzieliśmy. Dziewczyny pokazały dojrzałą i widowiskową grę, obfitującą w długie i zacięte wymiany. Pierwsza faza meczu była niezwykle wyrównana i zacięta. Żadnej z drużyn nie udało się stworzyć przewagi większej niż trzy punkty. Po dwóch setach, które rozgrywały się na przewagi, był remis 1-1, a sprawa mistrzostwa wciąż była otwarta. W kolejnych setach minimalnie lepsza okazała się drużyna z Sopotu. „Atomówki” wygrały je do 22 i cieszyły się z obrony tytułu sprzed roku. MVP meczu finałowego wybrano Martynę Łukasik,  przyjmującą Atomu. Trzecie miejsce i brązowe medale zdobyły siatkarki Legionovii...