Cuda na drążkach

czwartek, 18 Wrzesień, 2014 - 07:00
Street workout • Grupa miłośników coraz popularniejszej w Polsce dyscypliny sportowej, polegającej na wykorzystaniu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń, zorganizowała w Zdzieszowicach zawody z cyklu „Harlem Street workout Challenge – Opolszczyzna Connection”. 
 
Do miasta koksowników zjechali się miłośnicy z Oławy, Opola, Kłodzka, Nysy, Kędzierzyna-Koźla, Skarbimierza, w zawodach brała udział także grupka zdzieszowiczan, w tym trzy dziewczyny. Zawody były podzielone na trzy konkurencje: „bring sally up”, „muscle up” oraz „pull up challenge”. 
 
Wierni miastom
Każda z ekip miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności jako grupa z danego miasta. Zawodnicy przyjechali z flagami, wlepkami w barwach swoich miast. - Tu nie chodzi tylko o wygrywanie, my zajmujemy się także promowaniem tej dyscypliny na Opolszczyźnie oraz przede wszystkim integrowaniem się. Stąd pomysł na cały cykl, kontaktujemy się ze sobą w większości za pośrednictwem Facebooka – tłumaczył Daniel Tychowicz z Opola. W niektórych miastach młodzi ludzie wciąż marzą o parku z prawdziwego zdarzenia, jaki postawiono w Zdzieszowicach. 
 
 
Galeria: 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
MB

Dodaj komentarz