Debiutant liderem!

środa, 5 Grudzień, 2018 - 13:40

LKS Korona Krępna • Dziś odwiedzamy zespół, który w rundzie jesiennej swoją postawą zaskoczył wszystkich piłkarskich kibiców. Nawet najwięksi optymiści nie sądzili, że absolutny debiutant na tym szczeblu rozgrywkowym po 13 kolejkach będzie przewodził stawce zespołów w piątej grupie klasy A.

Kiedy zjawiliśmy się w Krępnej, ugościł nas prezes i zawodnik klubu – Michał Pola. Rozmowę rozpoczęliśmy od krótkiego podsumowania minionej rundy w wykonaniu piłkarzy LKS Korona Krępna.

Wszyscy zaskoczeni
– Nasz plan na A-klasę był taki, żeby spróbować się utrzymać. Uważaliśmy, że pomiędzy A klasą i B klasą są tak duże różnice, że będzie to trudne, na szczęście rzeczywistość okazało się nieco inna. Ale to, że jesteśmy teraz liderem, jest nawet dla nas wielkim zaskoczeniem – rozpoczyna rozmowę prezes Pola. – Zdarzyły się mecze, w których traciliśmy punkty, ale były to drużyny już ograne i występujące w tej lidze od dłuższego czasu. Szczególnie szkoda przegranej z Błękitnymi Jaryszów. Ten zespół co rok walczy o awans i przeważnie jest w czołówce ligi, więc wiedzieliśmy, że będzie ciężko wywalczyć jakiekolwiek punkty. Mecz kończyliśmy w dziesięciu i trzeba przyznać, że przegraliśmy to spotkanie na własne życzenie. Z drugiej strony nie mówię, że nie było meczów na remis, w których zwyciężyliśmy, bo też się zdarzyły, no ale cóż, taka jest piłka... 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Michał Cebula

Dodaj komentarz