Zamknij

Dobra passa wciąż trwa

12:02, 19.08.2014
Skomentuj
III liga opolsko – śląska • Po raz trzeci z rzędu podopieczni Łukasza Rogacewicza inkasują komplet punktów i pną się w górę tabeli. W meczu z GKS okazji do zdobycia bramek zdzieszowiczanie mieli bez liku, zwłaszcza w pierwszej odsłonie spotkania, jednak to precyzyjny strzał zza pola karnego Jakuba Czajkowskiego w 54. minucie dał zwycięstwo Ruchowi. To trafienie zmusiło gości do bardziej otwartej gry, co zaowocowało wyrównanym widowiskiem w drugiej połowie.

Pawłowiczanie na poziomie trzecioligowym grają już siódmy sezon z rzędu, dzięki czemu zapracowali sobie na miano solidnego i twardo stąpającego po ziemi pod względem finansowym i organizacyjnym klubu – przypomnijmy, że dwa lata temu okupowali oni trzecią lokatę w tabeli. Pamiętny sezon 2009/2010, gdy „Zdzichy” otrzymały upragnioną promocję do II ligi był czasem, kiedy po raz ostatni oba zespoły stawały ze sobą w szranki – oba były na tyle gościnne, że pozwoliły na zwycięstwo gościom. Najpierw Pniówek musiał uznać wyższość zawodników z polskiej stolicy koksu (trafienie Rolanda Buchały), potem zdzieszowiczanie przegrali u siebie 2-3 (dwa trafienia dla Ruchu wtedy zaliczył Mariusz Kapłon). Tamte czasy doskonale pamiętają Łukasz Halama oraz Arkadiusz Przybyła, bo to oni wtedy strzelili po bramce na stadionie przy ulicy Rozwadzkiej.