Golf dla wszystkich

wtorek, 24 Maj, 2016 - 18:00
Krapkowice • W niedzielę (22.05) odbyły się czwarte obchody Ogólnopolskiego Dnia Golfa. Akcja ta, prowadzona przez Polski Związek Golfa i Ministerstwo Sportu, organizowana jest po to, aby zachęcić Polaków do tego, by zaczęli grać w golfa. 
 
W krapkowickiej Akademii Golfa, prowadzonej przez Opolski Klub Golfowy, odbyło się krótkie szkolenie prowadzone przez Petera Bronsona, Amerykanina, który jest obecnie najlepszym czynnym golfistą w Polsce. Jednocześnie jest trenerem najwyższej klasy, mający najwyższe uprawnienia do szkolenia. 
 
Jak się to zaczęło? 
Piotr Matuszek, prezes Opolskiego Klubu Golfowego, opowiada nam o początkach golfa w Krapkowicach. - Opolski Klub Golfowy jest stowarzyszeniem założonym w 2003 roku z inicjatywy Mariana Siwonia. Obecnie związek liczy 78 członków. Utrzymujemy się ze składek członkowskich i dotacji sponsorskich. W Krapkowicach uprawiamy tak zwany „mały golf”, grając na sześciu dołkach. Zajęcia są najczęściej bezpłatne. Nasz obiekt jest jedynym takim na Opolszczyźnie. Wyjeżdżamy także na profesjonalne pola golfowe – opowiadał prezes Matuszek...
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
SIM

Dodaj komentarz