Jubileuszowe śpiewanie

wtorek, 22 Listopad, 2016 - 18:00
Walce • To już ćwierć wieku, odkąd rokrocznie w listopadzie na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach odbywa się Festiwal Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej. W miniony weekend (19-20.11) odbyła się jubileuszowa edycja imprezy.
 
Tradycyjnie sobota była dniem poświęconym muzyce chóralnej. Na waleckiej scenie zaprezentowało się siedem chórów, w tym dwa z terenu powiatu krapkowickiego. Jury w składzie: Ingrid Salamon - przewodnicząca, Herbert Niedziela oraz Tadeusz Eckert, przyznało pierwsze miejsce formacji „Brosci Chorus” z Bożca. Chór ten, pod dyrekcją Ewy Magosz, wrócił w ubiegłym roku do Walec po wieloletniej przerwie, zajmując wówczas drugą lokatę. Tym razem okazał się bezkonkurencyjny. 
 
Drugie miejsce jury przyznało ex-aequo chórom: „Canthabiles” z Kątów Opolskich, „Bel Canto” z Polskiej Cerekwi oraz „Krappitzer Chor” z Krapkowic. Na trzecim miejscu sklasyfikowano „Heimatklang” z Kłodnicy. Pozostałe dwie formacje: „Tarnau” z Tarnowa Opolskiego oraz „Glogovia” z Głogówka otrzymały wyróżnienia...
 
 
 
Galeria: 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
ESKA

Dodaj komentarz