Zamknij

KALS dla Strzelec

11:25, 02.04.2014 Aktualizacja: 14:54, 04.04.2014
Skomentuj
Siatkówka • Czwartkowy finał Krapkowickiej Ligii Siatkówki Amatorów, który odbył się w hali sportowej przy PSP nr 1 był zwieńczeniem 13. już edycji KALS. W meczu o pierwsze miejsce spotkały się te same zespoły, co przed rokiem, czyli PV DTP Krapkowice oraz Agroserwis Strzelce Opolskie.

O trzecią lokatę walczyły drużyny Iskry Zimnice i Volleybulls Krapkowice, który w ostatniej chwili zastąpił Mastoideę borykającą się z problemami kadrowymi.

Mecz o brąz
Od początku meczu lepiej prezentowała się Iskra. Siatkarze z Zimnic lepiej przyjmowali oraz zdecydowanie skuteczniej atakowali od swoich przeciwników. Dobrze wyglądało też u nich rozegranie szybką piłką, którą nie pozwolili na postawienie podwójnego bloku, co zdecydowanie ułatwiło zdobywanie punktów. Ale nie ustrzegli się oni kilku błędów, które pozwoliły na odrobienie strat przez Volleybulls. Od stanu 8-8 mecz toczył się punkt za punkt i obfitował w wiele efektownych akcji i długich wymian, gdy piłka po kilka razy wędrowała na każdą ze stron. Tak wyrównany mecz toczył się do końcówki seta, kiedy to Iskra zdobył kilkupunktową przewagę i ostatecznie wygrała do 21. Drugi set nie był już tak wyrównany i od początku został zdominowany przez zawodników z Zimnic. Do bardzo dobrej gry w ataku dodali jeszcze kilka skutecznych, punktowych bloków i bez problemów odjechali przeciwnikom na 6-7 punktów, wygrywając ostatecznie 25-17.