Powiatowa twórczość własna

środa, 9 Maj, 2018 - 10:30

Zdzieszowice • Władze powiatu krapkowickiego zajęte „wielką polityką” czyli walką o nazwy rond i placów nie mają czasu na zajmowanie się takimi „nieistotnymi” problemami jak na przykład bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców na drogach powiatowych.

Świetnym przykładem na zobrazowanie podejścia władz powiatowych jest to co się dzieje na niedawno oddanej do użytku ulicy Góra św. Anny w Zdzieszowicach. Remont tej powiatowej drogi był ze wszech miar potrzebny jednak to w jaki sposób został wykonany budziło ogromne kontrowersje naszych Czytelników.

Najpierw „barieroza”
Kilka tygodni temu wywołaliśmy dyskusję pod tytułem „barieroza”. Powiat poustawiał barierki w miejscach, w których ich montaż był całkowicie bezzasadny czym naraził się na falę krytyki mieszkańców Zdzieszowic. Dodatkowo poprzez bezsensowną „barierozę” utrudniono funkcjonowanie jednego ze sklepów na skrzyżowaniu ulic Filarskiego i Góry św. Anny – ograniczono do niego dostępność i wyeliminowano tak potrzebne w tym rejonie miasta miejsca parkingowe. Okazuje się, że to nie koniec kontrowersyjnej działalności powiatu krapkowickiego w Zdzieszowicach... 
 

 

 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz