Przegrali z najmłodszym zespołem

czwartek, 27 Wrzesień, 2012 - 15:15

Ruch Zdzieszowice – TUR Turek 0-2 (0-0)
Piłka nożna – II liga • Trzecią porażkę na własnym stadionie zanotowali piłkarze Ruchu Zdzieszowice. Po słabym występie „Zdzichy” uległy młodzieży z Turka i spadły aż na 14. miejsce w tabeli.
Ekipa z Turka to najmłodszy zespół II ligi zachodniej. W sobotnie popołudnie goście wybiegli na murawę jedenastką, w której najstarszy zawodnik miał 25 lat, a średnia wieku podstawowej jedenastki nie przekraczała… 21 lat! Mimo małego doświadczenia przyjezdni zaprezentowali w Zdzieszowicach miły dla oka futbol, a dwie z kilku bramkowych okazji zakończyli zdobyczami bramkowymi.
Po wyrównanej, bezbramkowej pierwszej połowie, w której stuprocentowych sytuacji dla Ruchu nie wykorzystali kolejno Remigiusz Malicki, Marcin Ściański i Kamil Groborz zanosiło się na podział punktów. Swoje szanse mieli także goście, ale świetnie między słupkami spisywał się Tomasz Kasprzik. W drugiej odsłonie TUR zaprezentował się znacznie lepiej od naszego zespołu i zasłużenie wywiózł komplet punktów. – Zagraliśmy dziś bardzo kiepsko. Przed tygodniem wychodziło nam w Częstochowie wszystko, w Chojnicach nieźle to wyglądało w pierwszej połowie, dziś zupełnie nie radziliśmy sobie na boisku. Wiedzieliśmy, że TUR ma młody, wybiegany, o bardzo dobrych walorach technicznych zespół i gra szybką piłką.

Cały artykuł do przeczytania w dwudziestym piątym numerze “Nowin”.