Zamknij

Remis na początek

14:10, 11.10.2016
Skomentuj
II liga – piłka ręczna kobiet • Do ostatnich sekund meczu trwała walka o chociażby punkt na inaugurację nowego sezonu 2016-2017. Jednak mecz już od pierwszych minut był emocjonujący, bo bardzo wyrównany i zacięty.

W pierwszej połowie oba zespoły walczyły zawzięcie i zdobywały punkt za punktem. Niespokojnie zrobiło się w 20. minucie przy przewadze rywalek (8-9), gdy dla zespołu gości został podyktowany rzut karny. Okazja do zdobycia dwupunktowej przewagi została jednak udaremniona przez naszą bramkarkę – Patrycję Mazurkiewicz. Była to pierwsza, ale zdecydowanie nie ostatnia interwencja naszej golkiperki, która przez cały mecz zachowywała czujność. Nasze wykorzystały okazję i doprowadziły do remisu. Katowice jednak szybko zmieniły ten stan rzeczy na swoją przewagę. W 23. minucie tym razem Otmęt miał okazję do zdobycia bramki dającej remis, jednak rzut karny nie został wykorzystany. Koniec pierwszej połowy znów przyniósł trochę nerwów – goście wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie, dwie minuty przed końcem Agnieszka Kochanowska-Wistuba wykorzystała rzut karny, zdobywając dla nas jedenastą bramkę. W ostatniej minucie pierwszej części piłka zdążyła wylądować jeszcze w naszej bramce i połowa zakończyła się wynikiem 11-13...