Skończ z siedzącym trybem życia

czwartek, 7 Lipiec, 2016 - 06:00
Rozmowa • Z krapkowiczanką Sonią Szołtysik, blogerką, znaną wśród internautów jako Errorka. Wielu z nas szuka motywacji i inspiracji do tego, by w końcu „wziąć się za siebie”. Nasza rozmówczyni radzi jak od słów przejść do czynów... 
 
Opowiedz krótko o sobie...
Sport towarzyszy mi odkąd pamiętam. Biegam od gimnazjum, miałam też swój krótki epizod z siatkówką. Jednak bieganie to sport, w którym się odnajduję. Daje mi ono możliwość wyznaczania nowych celów, ustawiania wyższych poprzeczek, ale przede wszystkim uczy pokory.  Poza tym w mojej rodzinie aktywność fizyczna jest czymś naturalnym. Jazda na rowerze, gra w piłkę nożną, fitness – każdy z nas robi to, co lubi i wzajemnie się w tym wspieramy. 
 
Skąd się wziął pomysł na blog i taki nick? 
Blog powstał po to, by zachęcić ludzi do zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Prowadzę go sama, ale jeśli potrzebuję pomocy zawsze mogę liczyć na najbliższych. Pomysł na nazwę “Errorka” powstał wiele lat temu, kiedy zakładałam pierwszego bloga. Pierwszy blog już nie istnieje, a nazwa pozostała.  
 
Czy jest ktoś na kim się wzorujesz? Jakiś autorytet ?
Nie mam konkretnego autorytetu. Do działania często motywują mnie rodzina, przyjaciele i znajomi, którzy także uprawiają sport. 
 
Jak wygląda twój dzień?
W czasie roku akademickiego wstaję wcześnie rano i właściwie cały dzień podporządkowuję studiom. Wieczorami biegam lub ćwiczę. Po treningu przygotowuję posiłki na następny dzień. Nie zapominam także o swoim czworonogu - labradorze, z którym codziennie przed snem wychodzę na spacer. Teraz, kiedy są wakacje swobodnie mogę więcej czasu poświęcić swojemu hobby, dlatego moje dni są raczej różnorodne – jeżdżę na rowerze, biegam, spędzam czas ze znajomymi, czytam, więcej podróżuję. Po prostu kiedy mam więcej czasu wolnego, nie umiem usiedzieć w jednym miejscu...
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
SIM

Dodaj komentarz