Sport na wsiach zamiera

wtorek, 8 Sierpień, 2017 - 18:00
Gmina Walce • Rozpoczyna się nowy sezon piłkarski. W sobotę (12.08) w Racławicach Śląskich swój pierwszy mecz rozegra flagowy zespół gminy – LZS Walce. Tydzień później na murawy wyjdą zespoły A- i B-klasowe. Wśród nich znajdą się tylko dwie drużyny z terenu gminy Walce: LZS Kromołów i LZS Stradunia – grające w najniższej lidze. 
 
W poprzednim sezonie w klasie B grały jeszcze: LZS Walce II i LZS Rozkochów, których tym razem zabraknie. Rozkochowianie wycofali się z rozgrywek jeszcze podczas rundy jesiennej, gdy okazało się, że nie potrafią skompletować składu na kolejne mecze. Drużyna nie wystartuje w sezonie 2017-2018, ani już raczej w żadnym kolejnym. Kilku jej zawodników, chcących nadal grać w piłkę, przeszło do Kromołowa.
- Nie widzę szans na odbudowanie drużyny w Rozkochowie, bo nie ma tam już kto grać – mówi Waldemar Stokłosa – działacz Gminnego Zrzeszenia LZS w Walcach, jednocześnie prezes LZS Kromołów. - Wielu chłopaków wyjechało, albo pracują na zachodzie i zjeżdżają do domów nieregularnie – dodaje...
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Szymon Kliszewski

Dodaj komentarz