Sportowa Stradunia

wtorek, 22 Lipiec, 2014 - 12:45
Festyn na aktywnie • Od piątku do niedzieli (18-20.07) stradunianie i przybyli goście bawili się oraz rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach sportowych, grach i zabawach. Okazją ku temu były kolejne już „Dni Straduni na sportowo”.
 
Każdy mógł spróbować swoich sił w tym, w czym czuł się mocny, albo po prostu w tym, w co chciał się zabawić. Uczestnicy imprezy podchodzili do poszczególnych konkurencji na luzie, choć nieraz nie brakowało sportowych emocji. Nieodłącznym elementem festynu był oczywiście bufet, loteria fantowa oraz zabawa taneczna, która przeciągnęła się dosłownie do bladego świtu.
 
Tenis w piątek
Niestety, w tym roku straduński kort tenisowy nie był za bardzo oblegany. Do turnieju o Puchar Sołtysa wsi Stradunia stanęło zaledwie pięciu zawodników. - Mieliśmy więcej zgłoszeń, ale kilkoro zawodników ostatecznie nie dotarło, są też żniwa i nie wszyscy stali uczestnicy zawodów mogli się tym razem zgłosić – mówi sołtys Roman Hytrek. - Liczyliśmy na udział silnej ekipy z Poborszowa, chłopaki często u nas grają, ale także tym razem nie pasował im termin, a szkoda – dodaje. Ostatecznie w rozgrywkach triumfował Kamil Gajda przed Michałem Menzem i Dawidem Arndtem.
 
Zobacz film z niedzielnego turnieju strzelców TUTAJ.
Galeria: 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
ESKA

Dodaj komentarz