Sportowe podsumowanie

środa, 7 Styczeń, 2015 - 06:00
2014 roku w powiecie krapkowickim • Miniony rok był dla polskiego sportu niezwykle udany. Zaczęło się od historycznego występu w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi i zdobycia tam aż czterech złotych medali. Potem Kamil Stoch (po dwóch złotach w Soczi) triumfował w pucharze świata i zdobył kryształową kulę. 
 
Michał Kwiatkowski został kolarskim mistrzem świata w wyścigu elity, a Rafał Majka wygrał klasyfikację górską Tour de France, oraz generalną Tour de Pologne. Nasi siatkarze zostali Mistrzami Świata w zorganizowanym w Polsce czempionacie, będąc najlepszą drużyną, która pokonała wszystkich wielkich w tej dyscyplinie. Wreszcie dołująca ostatnio reprezentacja piłkarska odbiła się od dna i po raz pierwszy w historii wygrała z aktualnymi mistrzami świata Niemcami. Jakby tego było mało, jest liderem grupy eliminacyjnej do Euro 2016 i wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy zdobędzie kwalifikację czysto sportową.
 
Na naszym podwórku
W powiecie krapkowickim nie było już tak różowo, choć i nam nie brakuje sukcesów. Zdecydowanie lepiej radzą sobie przedstawiciele sportów indywidualnych, zwłaszcza sportów walki, niż dyscyplin zespołowych. „Indywidualiści” zdobyli nawet medale Mistrzostw Europy, podczas gdy piłkarze przeważnie notowali spadki do niższych klas rozgrywkowych, choć i tu odniesiono jeden, spektakularny sukces. A zatem zaczynamy nasze sportowe podsumowanie...
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
PAUL

Dodaj komentarz