Trudna sztuka filmowania

środa, 18 Styczeń, 2017 - 16:45
Młodzi filmowcy • - Chcielibyśmy zaistnieć, być znani i podziwiani – śmiejąc się wyznają bez zażenowania i fałszywej skromności 17-latkowie Dominik Pientka z Krapkowic i Dawid Asman z Odrowąża. Obaj nastolatkowie wybrali dosyć oryginalny sposób na zapewnienie sobie popularności i uznania – kręcenie filmów i teledysków, które póki co można obejrzeć na ich kanale You Tube.    
 
Na co dzień obaj są uczniami pierwszych klas Technikum Ekonomicznego w Opolu, z tym, że Dominik uczy się w klasie o profilu cyfrowe procesy graficzne, a Dawid poznaje tajniki zawodu fototechnika. Jednak jako pierwsi zaczęli ze sobą współpracować Dawid Asman i nieobecny podczas rozmowy Radosław Kollek, dopiero we wrześniu ubiegłego roku dołączył do nich Dominik. Swój projekt nazwali „Darkrecords”. – Z czasem chcemy kiedyś założyć firmę. Póki co wyrabiamy sobie markę - mówią.
 
Ciągnie ich do filmowania
Kręcenie filmów jest pasją Dominika i Dawida od kilku lat. - Już od szóstej klasy szkoły podstawowej zaczęło mnie to interesować – mówi Dawid. Dominik również już w podstawówce zaczął robić fotografie. - Kiedy wujek kupił sobie pierwszą lustrzankę byłem pod wrażeniem jej możliwości, ale już w pierwszej klasie gimnazjum kupiłem sobie taki pierwszy aparat. Zaczynałem od robienia zdjęć sportowych w KS Krapkowice, ale już wtedy wiedziałem, że bardziej ciągnie mnie do filmu - mówił. Spod ręki i oka nastolatków z „Darkrecords” do tej pory wyszło siedem produkcji, w tym teledyski krapkowiczanki Natalii Zastępy i Mateusza Kapicy z Gogolina...
 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz