Wskrzeszają kolarskie tradycje

wtorek, 17 Maj, 2016 - 18:00
Walce • W sobotę (16.05), po 27 latach przerwy, odbyły się szosowe wyścigi kolarskie. To powrót do chlubnej tradycji lat 70. i 80., kiedy na terenie gminy tego typu imprezy odbywały się regularnie i cieszyły się dużym powodzeniem. Tym razem na trasę ulicami Walec wyruszyło 94 zawodników, podzielonych na cztery kategorie.
 
Wyścig odbył się ulicami: Opolską – Konopnickiej – Zamkową – Opolską, ze startem i metą przy Gminnym Ośrodku Kultury. Pętla liczyła 1900 metrów i w zależności od kategorii należało pokonać ją raz, dwa lub trzy razy. Profesjonalny pomiar czasu, dynamiczna konferansjerka, eskorta policji oraz liczni kibice wzdłuż trasy nadały imprezie prawdziwy smak i charakter. Dopisała pogoda, choć mniej doświadczeni zawodnicy momentami mogli uskarżać się na silny wiatr.
Zanim doszło do oficjalnego wręczenia pucharów i medali, wójt Bernard Kubata wyraził specjalne podziękowania zasłużonym dla waleckiego kolarstwa. Za propagowanie tego sportu na terenie gminy Walce w latach 60., 70. i 80. wyróżnieni zostali: Józef Dżugaj, Jerzy Śliwiński i Hubert Sylwester. Ci doświadczeni zawodnicy okazali również sporą pomoc w organizacji tegorocznego wyścigu...
 
 
Galeria: 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Szymon Kliszewski

Dodaj komentarz