Przejeść dietę

sobota, 12 Kwiecień, 2014 - 10:00

Rozmowa • Już z a t rzy m iesiące wakacje. Warto więc już teraz zadbać o właściwy wygląd na plaży czy na basenie. O tym jak zdrowo się odżywiać, aby dobrze wyglądać i  dobrze się czuć rozmawiamy z dietetyczką Justyną Antoszczyszyn.

Co to znaczy zdrowo się odżywiać?

To dość ogólne pojęcie, ale do podstawowych zasad zdrowego odżywiania należy spożywanie 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach co 3-3,5 godziny. Ważne jest
śniadanie, które należy zjeść do 9.00, ale nie później niż godzinę po wstaniu. Wszystko zależy od tego, o której zaczyna się dzień. Kolację proponuję zjeść do godziny 20.00, ale nie później niż dwie godziny przed pójściem spać.

Jeśli ktoś decyduje się na dietę pierwszą rzeczą, jaką sobie narzuca jest niejedzenie po godzinie 18.00...

To głupota, chyba, że taka osoba chodzi spać około 21.00. Patrząc na nasz tryb życia, kiedy chodzimy spać o 23.00 i później zastosowanie takiej zasady jest po prostu niemożliwe. Moi pacjenci mówili, że kiedy nie jedli po 18.00, a nieraz już po 17.00, byli osłabieni i zmęczeni. Z głodu, jak sami mówili, dosłownie nie wiedzieli co mają ze sobą zrobić. W efekcie rzucali się na coś słodkiego lub owoce. Owoc i batonik jest dokładnie tym samym, tyle, że w batoniku jest sacharoza, a w owocu fruktoza.

 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Hanna Augustyn

Dodaj komentarz