18 nielegalnych emigrantów „na pace”

wtorek, 1 Sierpień, 2023 - 11:00

Krapkowice - Obrowiec • Krapkowiccy policjanci zatrzymali kobietę, która doprowadziła do kolizji drogowej i zbiegła z miejsca zdarzenia. Jak sie okazało, kierująca dostawczym busem 21-latka nie miała prawa jazdy, a w ładowni pojazdu przewoziła... 18 obywateli Syrii nielegalnie przebywających w Polsce.

W sobotę (29.07) około godziny 12:00 oficer dyżurny krapkowickiej komendy Policji otrzymał zawiadomiiewnie o kolizji na rondzie 800-lecia w Gogolinie. Dostawczy fiat uderzył tam w tył osobowego bmw a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia w kierunku Obrowca. Kierująca tym pojazdem kobieta próbowała uciekać przed policyjnym patrolem, ale jej niebezpieczna jazda zakończyła się już po kilku minutach od zgłoszenia. Jak się szybko okazało, 21-latka nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem, na domiar złego auto miało niesprawny układ hamulcowy. Jednak to nie były najcięższe przewinienia, których dopuściła się mieszkanka województwa zachodniopomorskiego. Największe „niespodzianka” czekała bowiem na kontrolujących dostawczego fiata policjantów w ładowni. Znajdowało sie tam 18 obcokrajowców.

Kobieta została zatrzymana, a na czas wykonywania czynności imigrantom zapewniono opiekę. Na miejsce wezwano też funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy przeprowadzali kontrolę legalności pobytu cudzoziemców. Okazało się, że osoby w wieku od 18 do 42 lat to obywatele Syrii, którzy przebywają na terytorium Polski nielegalnie.

Wszyscy obcokrajowcy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej i odpowiedzą za przekroczenie granicy państwa wbrew przepisom. 21-latka natomiast już usłyszała zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy. Dodatkowo kobieta odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, jazdę bez uprawnień czy sposób, w którym przewoziła pasażerów. Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich, zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

 

 

Galeria: 
Autor: 
RED, fot. KPP Krapkowice

Dodaj komentarz