Burkat - Wojtala 2-0

piątek, 18 Lipiec, 2014 - 21:30
Gmina Gogolin • Rzecznik dyscypliny finansów publicznych umorzył postępowanie przeciwko Stanisławowi Burkatowi, byłemu wieloletniemu szefowi gogolińskiej „komunalki”. Rzecznik stwierdził, że Burkat nie naruszył dyscypliny finansów publicznych. 
 
Przypomnijmy, że na początku stycznia tego roku Prokuratura Rejonowa w Strzelcach Opolskich umorzyła postępowanie w sprawie rzekomego niedopełnienia obowiązków służbowych, jakiego miał się dopuścić prezes Burkat. Na Burkata zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury złożył pełniący wówczas obowiązki prezesa spółki komunalnej Tomasz Kilka. W zawiadomieniu Kilka obarczał Burkata „ciężkim niedopełnieniem obowiązków pracowniczych i niegospodarnością”. Okazuje się, że Kilka nie poprzestał na zawiadomieniu prokuratury, bo złożył jeszcze zawiadomienie do rzecznika finansów publicznych.
 
Jak to się zaczęło?
Przypomnijmy, że Stanisław Burkat był nie tylko prezesem Komunalnego Przedsiębiorstwa Wielobranżowego w Gogolinie, ale i wieloletnim radnym powiatowym. W ostatnich wyborach samorządowych Burkat dostał się do Rady Powiatu Krapkowickiego z listy Mniejszości Niemieckiej. Były prezes twierdzi, że kiedy został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Powiatu nie spodobało się to burmistrzowi Joachimowi Wojtali, który zwolnił go z pracy. Pikanterii całej sprawie dodaje również fakt, że nazwisko Stanisława Burkata pojawiało się coraz częściej na giełdzie kandydatów na burmistrza Gogolina w zbliżających się wyborach samorządowych. Po odwołaniu Burkata ze stanowiska prezesa przez burmistrza Joachima Wojtalę, burmistrz jeszcze przez krótki czas oficjalnie angażował się w całą sprawę (między innymi domagając się od Rady Powiatu Krapkowickiego zgody na zwolnienie radnego z pracy), jednak później oficjalnie starał się już w niej nie występować, wyręczając się byłym prezesem Kilką. Burkat od początku jednak za sprawcę swojego zwolnienia uważa Wojtalę.
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz