Karolinka tańczy hip hop

wtorek, 2 Wrzesień, 2014 - 09:30
Gogolin • 28 sierpnia (czwartek) na sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury odbyły się warsztaty tańca hip hop. W warsztatach mogli wziąć udział wszyscy chętni, bez ograniczeń wiekowych. W zależności od poziomu umiejętności można było wybrać rodzaj zajęć – „klasa open” dla początkujących  oraz dla tancerzy o średnim i wysokim poziomie zaawansowania, którzy chcieli się podszkolić i sprawdzić swoje siły.
 
Warsztaty poprowadził Maksymilian Hać, utalentowany tancerz, instruktor i szkoleniowiec, finalista programu „You Can Dance” oraz uczestnik IV edycji „Got To Dance”. Gość specjalny warsztatów przybył z Łodzi do Gogolina na zaproszenie Estery Kiełbasy, która na stałe uczy tańca w GCK. - Z Esterą znamy się z Opola i bardzo się lubimy. Kiedy poprosiła mnie o poprowadzenie tych warsztatów, z chęcią się zgodziłem – mówi Maksymilian. 
Zapytany o osobiste refleksje po warsztatach, odpowiada. - Widzę w gogolińskich tancerzach duży potencjał. Tylko trzeba im pokazać, żeby się nie bali, otworzyć tak aby potrafili wyrazić siebie przez taniec. Innym niebezpieczeństwem jest też traktowanie tańca jako obowiązku albo jako sposobu na zarobek, możliwość wylansowania się. Niektóre osoby tak właśnie traktują ten zawód, a przecież to jest forma sztuki. Chodzi o to, żeby taniec był dla nas „radochą” i pasją, żebyśmy się w nim spełniali i rozwijali – mówi łodzianin.
 
Autor: 
KAHA

Dodaj komentarz