Międzynarodowa przygoda

piątek, 25 Lipiec, 2014 - 08:00
Rozmowa • Po raz drugi na naszych łamach gości studentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, mieszkanka Kujaw, Urszula Cyganik. Po raz pierwszy rozmawialiśmy z nią, gdy przebywała w ramach programu Erasmus w Hiszpanii. Od semestru zimowego 2014-2015 będzie kontynuować swoją przygodę podczas Erasmusa „światowego”. 
 
Na czym dokładnie polega „Erasmus Mundus”? 
Jest to międzynarodowy program studiów magisterskich oraz doktoranckich, podczas którego studiuje się na przynajmniej trzech różnych uczelniach w trzech krajach. Na stronie internetowej tego Erasmusa wyszukuje się program edukacyjny dopasowany do kierunku realizowanych studiów. W moim przypadku będą to „Europejskie Studia Magisterskie Nauk Przyrodniczych Erasmus Mundus - Miasta i Zrównoważony Rozwój”. 
 
Skąd wziął się pomysł na Erasmusa „światowego”? 
Myślałam o tym już od pierwszego roku studiów, w zasadzie o tym programie dowiedziałam się nawet wcześniej niż o Erasmusie europejskim. Wtedy wydawało mi się, że mam jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji (śmiech). Podczas studiowania w Hiszpanii ostatecznie zdecydowałam, że podejmę próbę dostania się do programu światowego i na szczęście się udało. Chciałam przede wszystkim kontynuować „erasmusową” przygodę. Poza tym, w studiowaniu na zagranicznych uczelniach widziałam możliwość stałego rozwoju. Dyplom zagranicznej uczelni daje także zdecydowanie lepsze szanse na zatrudnienie. 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Jadwiga Masik

Dodaj komentarz