Nie ma bolączek

środa, 12 Październik, 2016 - 12:00
Rozmowa • Z Anną Kuźnik, od 1 października dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Strzeleczkach. 
 
Czym będzie się różnić oferta GOK-u pod pani kierownictwem, od oferty, którą mieszkańcy mieli do tej pory?
Na pewno będę kontynuować imprezy, które wpisały się już na stałe w życie mieszkańców. Chciałabym je oczywiście trochę unowocześnić. Moje doświadczenie we współorganizowaniu imprez kulturalnych pokazało, iż ludzie bardzo chętnie korzystają z naszych propozycji. 
 
Jak pani zamierza zachęcić mieszkańców do uczestniczenia w proponowanych wydarzeniach?
Uważam, że dobrze przygotowany i ciekawy program będzie sam do tego zachęcał. Będę również brać pod uwagę propozycje i uwagi innych, aby każde wydarzenie, bądź zajęcia w poszczególnych placówkach, były najbardziej trafione i osiągały zamierzone rezultaty.
 
Proszę o przedstawienie głównych założeń koncepcji pani pracy zaprezentowanej podczas rozmowy z komisją konkursową.
Chciałabym, aby w każdej placówce Gminnego Ośrodka Kultury na terenie gminy miały miejsce wydarzenia, turnieje, imprezy, które obejmowałyby swoim zasięgiem nie tylko mieszkańców danej wioski, w której znajduje się świetlica bądź dom kultury, ale wszystkie osoby z terenu gminy Strzeleczki, a w późniejszym czasie i spoza jej granic. Obecnie świetlice i domy kultury znajdują się w Dziedzicach, Racławiczkach, Ścigowie, Strzeleczkach, Dobrej, Komornikach, Pisarzowicach, Kujawach i Mosznej. Podejrzewam, że większość mieszkańców nie zdaje sobie sprawy o istnieniu tych placówek. Dlatego chciałabym je bardziej wypromować. Moim celem jest również dostosowanie godzin otwarcia tych placówek do potrzeb osób korzystających ze świetlic, aby stały się one miejscem spotkań nie tylko dzieci i młodzieży, ale również dorosłych. Oferta kulturalna powinna być skierowana do osób w każdym wieku, dlatego chcę wprowadzić szereg zajęć, aby każda grupa wiekowa mogła znaleźć coś dla siebie...
 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Grzegorz Cebula

Dodaj komentarz