Kluczbork zdobyty

13:48, 07.11.2017
Skomentuj
reo
Siatkówka • W minioną sobotę (4.11) krapkowiczanki z PV VOLLEY zainaugurowały rozgrywki ligowe w siatkówce dziewcząt. Nasze młodziczki to pierwsza drużyna w historii klubu, która wystartowała w lidze i na dodatek okrasiła debiut niespodziewanym lecz w pełni zasłużonym zwycięstwem. Aż miło było popatrzeć na ich grę, a emocjami z tego turnieju można było obdzielić kilka „dorosłych” spotkań.

Formuła rozgrywek o mistrzostwo województwa opolskiego obejmuje cztery turnieje, w których występować będą cztery drużyny: PV VOLLEY Krapkowice, UKS Jedynka II Kluczbork, UKS Jedynka Niemodlin i ECO AZS UNI II Opole. W Kluczborku spotkały się trzy pierwsze drużyny, które rywalizowały systemem każdy z każdym.

Pierwsze historyczne
W swoim debiucie PV VOLLEY rozgromił rywalki z Kluczborka 2-0 (25-15 i 25-7) będąc drużyną wyraźnie lepszą. Wyrównana gra toczyła się jedynie w połowie pierwszego seta, kiedy to naszym dziewczętom zdarzały się niewymuszone błędy i kulała nieco zagrywka. Na szczęście szybko otrząsnęły się i wygrały tę partię różnicą 10 punktów. Po zmianie stron wszystko już zagrało jak należy. Skuteczna i trudna zagrywka pozwoliła na wypracowanie kilkupunktowej przewagi, a skuteczne ataki na systematyczne jej powiększanie. W efekcie rywalki zdobyły tylko 7 punktów i pierwsze, historyczne zwycięstwo okazało się faktem...