19/20 bardzo dobre

wtorek, 18 Wrzesień, 2018 - 13:33

Gmina Krapkowice • Na stronie internetowej gminy Krapkowice znaleźć możemy zakładkę „Monitoring powietrza”. Z racji tego, że dbałość o środowisko jest dla nas sprawą istotną, z niemałą obawą co tam zobaczymy, kliknęliśmy w wyżej wspomnianą zakładkę.

Wielka była nasza radość w momencie, gdy widok mapy załadował się i naszym oczom ukazały się  uśmiechnięte zielone „buźki” (zdjęcie), które oznaczają, że jakość powietrza w naszej gminie jest bardzo dobra. Są to warunki sprzyjające na przykład wszelkim aktywnościom na wolnym powietrzu, niemalże bez ograniczeń.

20 mierników
Na terenie gminy Krapkowice znajduje się 20 mierników pyłu. 9 takich w samych Krapkowicach, po jednym w Pietnej, Rogowie Opolskim, Żużeli, Dąbrówce Górnej, Ściborowicach, Gwoździcach, Nowym Dworze Prudnickim, Kórnicy, Borku, Steblowie i Żywocicach. Bardzo dobrym stanem powietrza określa się ilość pyłu zawieszonego PM10 nie większą niż 20 mikrogramów na metr sześcienny (µg/m3). Natomiast pył PM2,5 nie powinien przekraczać 12 µg/m3. Jedynym punktem na terenie naszej gminy, który nie wskazuje bardzo dobrego, ale dobry stan powietrza, jest punkt w Ściborowicach, umiejscowiony na ulicy Szkolnej 3...

 


 

To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
SIM

Dodaj komentarz