Cmentarne dysputy

wtorek, 28 Październik, 2014 - 12:00
Krapkowice • Tydzień temu (21.10) odbyło się posiedzenie połączonych komisji stałych krapkowickiej Rady Miasta pod przewodnictwem przewodniczącego rady Witolda Rożałowskiego. Powodem zwołania komisji była skarga Sylwii Konefał, właścicielki zakładu pogrzebowego w Gogolinie na dysponowanie miejscami grzebalnymi na cmentarzu w Otmęcie. Skarga, pomimo prawie dwugodzinnej dyskusji, pozostała bez rozpatrzenia. 
 
Zaczęło się od skargi, jaką Sylwia Konefał złożyła na sesji Rady Miasta, która odbyła się we wrześniu. Gogolinianka utrzymywała, że klienci jej firmy pogrzebowej mają problemy z pochówkiem na otmęckim cmentarzu, natomiast klienci firmy pogrzebowej Rudolfa Matuszka ze Steblowa, który jest jednocześnie zarządcą tej nekropolii, takich problemów nie mają. 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Komentarze

A konefaly nie utrudniają pochówku na swoich cmentarzach innym zakładom?? Chociażby 3,4 lata wstecz w parafi Krepna gdy rodzina wybrała zaklad trones ze zdzieszowic to nawet bramy na cmentarzu konefal nie otworzyl i caly kondukt wchodzil przez....FURTKĘ!!!!!

Dodaj komentarz