„Kołocz” łączy pokolenia

środa, 25 Październik, 2017 - 06:00
Rozwadza • W miniony wtorek (17.10) tutejsza remiza OSP pachniała „kołoczem”, a to za sprawą warsztatów wypieku tego tradycyjnego śląskiego przysmaku, prowadzonych przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rozwadza.
 
Cykl warsztatów odbywa się w ramach projektu „Tradycja, a pokolenia”, realizowanego przez stowarzyszenie wspólnie z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Zdzieszowicach i MGOKSiR-em z dofinansowaniem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
 
- Pierwsze spotkanie odbyło się wyłącznie w gronie seniorów – mówi Rita Grądalska, inicjatorka projektu, zdzieszowicka radna i sołtyska Rozwadzy. - Chcieliśmy najpierw odświeżyć swoją wiedzę i umiejętności, aby móc potem sprawnie przekazać je młodszemu pokoleniu. W drugim, a teraz już w trzecim spotkaniu, wzięła też udział młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach. Na kolejne warsztaty zapraszamy uczniów PSP nr 2 w Zdzieszowicach oraz PSP Rozwadza, a także seniorów z Domów Dziennego Pobytu „Jarzębina” i „Stokrotka”. Przed nami jeszcze trzy spotkania, a cały program zakończy się w listopadzie - dodaje...
 
 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
ESKA

Dodaj komentarz