Konfrontacja u burmistrza

wtorek, 1 Lipiec, 2014 - 15:15
Krapkowice • Dwa tygodnie temu w artykule „Kulturalne zmiany kadrowe” przedstawiliśmy sprawę zwolnienia z Krapkowickiego Domu Kultury Bożeny Kurek – Di Maggio, artystki plastyka. Przeciwko jej odejściu ostro zaprotestowali rodzice dzieci, które uczęszczały na zajęcia plastyczne. Zapowiedzieli, że napiszą petycję, z którą udadzą się do władz miasta. Nie rzucili słów na wiatr i 30 czerwca zapukali do drzwi gabinetu burmistrza Andrzeja Kasiury.
 
Przypomnijmy: 30 czerwca bieżącego roku skończyła się umowa Bożeny Kurek–Di Maggio z domem kultury. Dyrektor placówki Aleksander Bernat postanowił, że przedłużenia nie będzie, o czym poinformował zainteresowaną ponad miesiąc temu. Kiedy rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne dowiedzieli się, że warsztaty są odwołane, stanęli w obronie Di Maggio. Obiecali, że pójdą do burmistrza z petycją w postaci obrazków namalowanych przez dzieci. 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
KAHA

Komentarze

Pan burmistrz znajduje się z sytuacji bez wyjścia. Jak tu odmówić tak zdeterminowanym rodzicom. Przyjdą,zapukają, pokażą rysunki i co?

Dodaj komentarz