Niszczyli dach kaplicy

wtorek, 28 Październik, 2014 - 12:00
Zdzieszowice • Funkcjonariusze policji zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu strzeleckiego podejrzanych o kradzież poszycia dachu z budynku kaplicy cmentarnej. Podejrzani łącznie usłyszeli trzy zarzuty popełnienia przestępstwa. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.
 
Zdzieszowiccy policjanci w trakcie jednej z nocnych służb po pieszym pościgu zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn, uciekających z miejscowego cmentarza. Po zatrzymaniu mężczyzn i sprawdzeniu cmentarza policjanci ujawnili kilkanaście zerwanych i zrzuconych z dachu kaplicy cmentarnej arkuszy miedzianej blachy, stanowiącej poszycie dachu. Podejrzanymi o dokonanie zniszczenia dachu kaplicy cmentarnej okazali się dwaj mieszkańcy Strzelec Opolskich, w wieku 19 i 22 lat. 
Kryminalni szybko powiązali zatrzymanych mężczyzn z takim samym zdarzeniem, do jakiego doszło kilkanaście dni wcześniej (9.10), gdzie również zostało zerwane poszycie dachu. Jeden z zatrzymanych mężczyzn przyznał się policjantom, że w nocy 9 października sam zerwał kilka blach, których wartość została wyceniona na 800 złotych. Przed kolejnym przyjazdem do Zdzieszowic postanowił wziąć sobie do pomocy kompana. 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
JM

Dodaj komentarz