Pani skarbnik odchodzi

czwartek, 3 Lipiec, 2014 - 08:00
Walce • Na środowej sesji (25.06) Rada Gminy podjęła decyzję o odwołaniu Urszuli Szczęśniak ze stanowiska skarbnika gminy. Zastąpi ją Roman Schwarzer.
 
Urszula Szczęśniak zarządza finansami gminy Walce od 1 czerwca 1979 roku. W sierpniu przejdzie na emeryturę. - To są naprawdę trudne chwile, kiedy przychodzi pożegnać się z człowiekiem tak prawym, tak pełnym poświęcenia, jak pani Urszula, która oddała gminie Walce całe swoje zawodowe życie – stwierdził wójt Bernard Kubata, przedstawiając projekt uchwały o odwołaniu skarbnika gminy. - Pani Urszula już w ubiegłych latach zwracała się do mnie z wnioskiem o możliwość przejścia na emeryturę, zawsze jednak dawała się jakoś przekonać. Tym razem pozostała nieugięta. Dla nas to wieka strata, bo tracimy bezcennego współpracownika, który przez te wszystkie lata dał się poznać jako osoba niezwykle sumienna, rzetelna i posiadająca niesamowity zasób wiedzy – mówił z żalem włodarz gminy. 
- Może uchwała nie przejdzie i nici z emerytury – żartował radny Jan Kubicz. Po chwili przewodniczący rady, Paweł Nossol, zarządził głosowanie i... nikt nie podniósł ręki...
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
ESKA

Dodaj komentarz