Prokuratura: doszło do brutalnego zabójstwa

środa, 19 luty, 2014 - 15:45

Z ostatniej chwili • Ze wstępnych wniosków zakończonej sekcji zwłok burmistrza Dietera Przewdzinga wynika, że doszło do brutalnego zabójstwa. Jednak na opinię biegłego będziemy musieli poczekać jeszcze przez kilka najbliższych dni.

Wciąż wykonywane są czynności mające na celu zidentyfikowanie sprawcy tego bestialskiego czynu. - Na tę chwilę możemy powiedzieć jedynie tyle, że doszło do brutalnego zabójstwa - tłumaczy Lidia Sieradzka z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Mieszkańcy gminy Zdzieszowice od samego rana są wstrząśnięci całą sytuacją, wszędzie trwa żałoba, odwoływane są kolejne imprezy kulturalne. Jutro (20.02) w Urzędzie Miasta będzie można wpisać się do księgi kondolencyjnej, która zostanie wystawiona w sali ślubów do 24 lutego. Wpisu będzie można dokonywać w godzinach pracy magistratu. Na razie na korytarzu wystawiono czarno – białe zdjęcie burmistrza z bukietem czerwonych róż przepasanym kirem oraz symboliczny znicz.

Zgodnie z pierwotnym założeniem, dojdzie do XLV Sesji Rady Miejskiej, która, z przyczyn oczywistych, będzie miała zupełnie inny charakter niż dotychczas.

Autor: 
MB

Komentarze

szkoda człowieka,obojętnie coby nie zrobił złego,drugi to już nie człowiek ,brak mi określeń bo wszystkie są za małe ale wierzę głęboko ze winowajca tego parszywego czynu znajdzie swoje miejsce,wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich znajomych!

Dodaj komentarz