Śląsk silny razem

wtorek, 4 Marzec, 2014 - 15:30
Krapkowice • Dziewięć osób przyszło na spotkanie poświęcone przyszłości regionu, zorganizowane przez działaczy Ruchu Autonomii Śląska w siedzibie Starostwa Powiatowego. 
 
Spotkanie prowadzili Mirosław Patoła, członek Rady Naczelnej Ruchu Autonomii Śląska, Krzysztof Lorek, działacz RAŚ z Dąbrówki Górnej i Marek Czaja, przewodniczący RAŚ na Opolszczyźnie. – Media mówią o nas nieprzychylnie, dlatego organizujemy takie spotkania informacyjne – mówili na wstępie działacze RAŚ. Chwilę później przedstawili główne założenia ruchu i cele, jakie RAŚ chce osiągnąć. Większość z nich dotyczyła autonomii dla polskich województw. – Autonomia daje nam gwarancje rozwoju – mówili. 
 
Cały artykuł w papierowym wydaniu "Nowin Krapkowickich". W numerze również rozmowa z Mirosławem Patołą - członkiem Rady Naczelnej RAŚ.
Autor: 
Roman Chmielewski

Komentarze

Krzysztof Lorek, działacz RAŚ z Dąbrówki Górnej - no cóż znam fakt dotyczący tego "działacza" - jakieś 3 lub 4 lata temu... No to gratuluję takiego "działacza" i proszę działać byle niezbyt blisko mojego domu. Na tych ziemiach za Hitlera poszliby do gazu a za komuny na Sybir . W wolnej Polsce można mówić co się chce - doceniajcie to " Działacze" bo gdyby Hitler wygrał wojne a Polacy chcieliby założyć jakiś ruch społeczny to na pewno pozostałby z nich tylko popiół. To nie Polacy najechali Niemcy , to nie Polacy brali od Hitlerowców "geszenki" zdobyczne za okupacji i to nie Polacy chcieli przestawienia granic . To przez Niemców mieliśmy 50 lat komuny i tego nie można negować. Reasumując autonomię twórzcie sobie w swoich gaciach bo w tych czasach ważne jest czy ktoś dobry czy zły , czy ktoś jest uczciwy czy nie i najważnieszy jest spokój a nie chęć prymitywnego robienia kariery , która jest na poziomie kibola .

Wszyscy by mogli by w tym Ruchu Autonomii Slaska tylko nie Krzystof Lorek przeciez on niema zielonego pojecia o tych sprawach (...)

Dodaj komentarz