Spogląda za siebie

czwartek, 19 Maj, 2016 - 06:00
Rozmowa • Z Erwinem Pollakiem, mieszkańcem Drezna, rodowitym łowkowiczaninem. Nasz rozmówca wydał kolejną - trzecią książkę pod tytułem: „Blick zurueck. Erlebtes & Erzaehltes” – „Spojrzenie za siebie. Wspomnienia i opowiadania”. – W wieku 76 lat założyłem prawdziwe wydawnictwo – mówi z uśmiechem. Pierwsza jego pozycja książkowa skierowana była do polskiego czytelnika, a dwie następne ukazały się już na niemieckim rynku wydawniczym. 
 
Kiedy pana trzecia książka pojawiła się na rynku?
25 kwietnia 2016 roku. 
 
Wygląda na to, że mniej więcej co trzy lata wydaje pan kolejne pozycje?
To tempo, to maksimum moich możliwości. Pewnie ludzie nie zdają sobie sprawy, że wydanie książki poprzedza niezwykle żmudny i czasochłonny proces zbierania materiałów. W przypadku mojej najnowszej książki jej wydanie poprzedziła roczna praca. Zanim usiadłem do pisania, wcześniej zbierałem materiały i rozmawiałem ze świadkami. 
 
O czym jest ta książka?
W książce rozprawiam się z siedmioma grzechami głównymi człowieka. Przede wszystkim z największym z nich - grzechem pychy. To właśnie pycha powoduje kryzys, który paraliżuje współczesnego człowieka. Ten paraliż z kolei rodzi niepokój nie tylko jednostek, ale i całych społeczności czy nawet narodów. Książka zawiera krótkie historie, które mają czytelnika złapać za serce i zmusić go do osobistych refleksji...
 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz