Spór o przychodnię

czwartek, 3 Lipiec, 2014 - 08:00
Zdzieszowice • Próba wyznaczenia budynku przychodni i gabinetów lekarskich przy ulicy Filarskiego 19 zakończyła się niepowodzeniem. Przybyli na sesję lekarze z NZOZ Poradnia Medycyny Rodzinnej nie kryli oburzenia ze sposobu, w jaki radni chcieli „załatwić” całą sprawę.
 
Budynek przy ulicy Filarskiego 19 od lat wykorzystywany jest na działalność medyczną, od lat też, choć jest własnością gminy Zdzieszowice nie jest remontowany, od dawna również niektórzy dotychczasowi dzierżawcy budynku starają się o jego zakup. Skąd więc kontrowersje w sprawie wyznaczenia tej nieruchomości do sprzedaży przez gminę Zdzieszowice?
 
Kupią, ale część
Alina Ryzner – Skrobocz z NZOZ Poradnia Medycyny Rodzinnej przedstawiła radnym sprawę jasno. - Od 13 lat funkcjonujemy w tym miejscu i praktycznie od początku chcielibyśmy kupić część, którą dzierżawimy. Choć obejmujemy swoją opieką 5,3 tys. pacjentów, gmina przez te lata nie zrobiła żadnych remontów w tej przychodni. Nie remontujecie i nie dajecie nam możliwości kupna. Wczoraj otrzymałyśmy pismo, że przychodnia będzie sprzedana w całości trybie przetargowym. Jeżeli dojdzie do tego przetargu rozumiem, że on będzie ograniczony. Uważam, że ktoś się pospieszył. Kto ma w tym jakiś interes? Nie wiem. My wielokrotnie przedstawiałyśmy swoją wersję i zapewniano nas o możliwości zakupu. Teraz ta uchwała. To bulwersujące. Proszę o jej wycofanie z porządku obrad i przeanalizowanie całości sprawy.
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Roman Chmielewski

Dodaj komentarz