Teatr kształtuje charakter

wtorek, 8 Marzec, 2016 - 18:00
Zdzieszowice • Siedem gimnazjalnych zespołów teatralnych uczestniczyło w I Wojewódzkim Przeglądzie Gimnazjalnych Grup Teatralnych Teatralia Opolskie 2016, który w miniony piątek (4.03) odbył się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach. Zwyciężył spektakl „Weronika” w wykonaniu „Teatru Lekkostrawnego” z PG Zdzieszowice. 
 
„Teatralia Opolskie 2016” - członkowie przyjezdnych grupy i ich opiekunowie oceniali jako wspaniałą przygodę z teatrem, doceniając profesjonalną organizację przeglądu i przyjazne przyjęcie grup przez organizatorów. „Dobry teatr to nie tylko kwestia środków, ale przede wszystkim zapału twórców” (Kazimierz Kord, „Życie Warszawy”, 2006 r.) - słowa znanego polskiego dyrygenta, które organizatorzy „Teatraliów” przyjęli jako motto przeglądu, świetnie oddawały ogromne zaangażowanie wszystkich młodych aktorów oraz ich nauczycieli – opiekunów.
 
Przewrotne życie
 „Teatr Lekkostrawny” wystawił spektakl „Weronika” z autorskim scenariuszem na podstawie utworu Paulo Coelho pt. „Weronika postanawia umrzeć”. Znudzona swoim młodym życiem tytułowa Weronika postanawia sobie umrzeć. Kiedy po próbie samobójczej przebywa w „wariatkowie” zaczyna odkrywać, że życie może być ciekawe, że nie musi się ono koncentrować tylko na niej samej... 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Grzegorz Cebula

Dodaj komentarz