Uczą się sztuki aktorskiej

wtorek, 8 Listopad, 2016 - 14:00
Zdzieszowice • Wielu marzy o byciu aktorem, choć nie każdy decyduje się podjąć w tym kierunku jakieś kroki. W zdzieszowickim ośrodku kultury działa Formacja Teatralna – grupa młodych ludzi pod okiem zawodowca mierzy się z tą wdzięczną (choć nie zawsze) pasją.
 
– Przychodzę na zajęcia od tamtego półrocza, dokładnie od marca – mówi Agata, uczennica klasy drugiej gimnazjum. – Ostatnio występowałam w  przedstawieniu „Budujemy nowy dom”, grałam w scence, w której starsza pani rozmawia z panem i okazuje się, że całą wojnę przesiedziała w lesie, a teraz przyszła sobie na grzyby. Graliśmy jeszcze scenkę o szkole.
 
Sięgają szeroko
O wspomnianym przez naszą młodą rozmówczynię spektaklu – zbiorze scenek kabaretowych z okresu PRL-u – pisaliśmy w jednym z poprzednich wydań naszej gazety. Formacja Teatralna sięgnęła wtedy do dorobku Stefanii Grodzieńskiej, Kabaretu Dudek oraz Chóru Czejenada. Pod  względem repertuarowym grupa chadza jednak różnymi ścieżkami. Nic dziwnego, działa ona już dość długo – zajęcia zaczęły się w styczniu 2010 roku... 
 
 
To jest część artykułu.
Całość możesz przeczytać w Nowinach Krapkowickich w wydaniu papierowym lub w wersji elektronicznej.

kup e-wydanie
Autor: 
Bartosz Sadliński

Dodaj komentarz